Najlepsze akcesoria do dronów

Drony, znane również jako bezzałogowe statki powietrzne, dają pilotom możliwość poznawania otaczającego ich świata, robienia niesamowitych zdjęć i filmów oraz cieszenia się nowymi perspektywami. Kilka firm produkuje urządzenia, ale DJI, GoPro i Parrot należą do najbardziej popularnych. Ich drony są dostępne w szerokim wachlarzu cen i są wyposażone w szereg funkcji, które pomagają w maksymalnym wykorzystaniu możliwości lotniczych.

Chociaż drony często posiadają wyjątkowe funkcje, czasami można je ulepszyć dzięki akcesoriom wykonanym zarówno przez firmy dronowe, jak i osoby trzecie. Na przykład możesz kupić wzmacniacz sygnału, aby zwiększyć zasięg swojego drona, a przy niewielkiej pomocy zestawu filtrów możesz robić naprawdę wyjątkowe zdjęcia aparatem drona. Jak wszystko inne w branży technologicznej, nie zawsze łatwo jest znaleźć najlepsze rozwiązania. Zebraliśmy więc następującą listę akcesoriów dronów z wyjaśnieniami, dlaczego dodawanie tych urządzeń do twojego drona może znacznie poprawić twoje doświadczenie latania.

 

Lądowisko

Czasami obszary startowe nie są idealne i trzeba zastanowić się, jak zabezpieczyć drona przed mokrym podłożem, piaskiem, śniegiem itp. Ta przenośna i łatwa do złożenia podkładka wyeliminuje obawy o uszkodzenie kardana lub aparatu kiedy startujesz i lądujesz na trudnych powierzchniach. Dołączone są również kołki, dzięki czemu można je przymocować do podłoża nawet przy silnym wietrze.

Osłony śmigła

Zastanawiasz się, czy istnieje łatwy sposób na ochronę twoich delikatnych śmigieł i siebie? Wystarczy zamontować kilka ochraniaczy śmigieł na swoim dronie, aby złagodzić wszystkie lęki, chroniąc cię, swojego drona i osoby postronne. Każdy dron ma własne specjalnie zaprojektowane osłony śmigła, które są wysoce niezawodne i łatwe w użyciu. Bez wątpienia obowiązkowe kupno dla wszystkich nowych pilotów!

Baterie

Dla wielu pilotów około 20 minut lotu jest dalekie od zabawy. Szczególnie dla profesjonalnych fotografów lotniczych trzymanie 3 lub 4 zapasowych baterii w magazynie jest koniecznością, ponieważ nie chcesz, aby Twój czas lotu był ograniczony przez brak baterii. Zabierz ze sobą kilka dodatkowych zestawów baterii i wznieś się nad niebem dłużej.

Karta SD

To może być frustrujące, gdy przygotujesz wszystko na idealne ujęcie, ale twoja karta SD nie działa lub jest już pełna. Uniknij tej sytuacji, mając ze sobą karte Micro SD. Dzięki temu możliwe będzie zachowanie każdego szczegółu przygody – pozwala także na przesyłanie filmów między urządzeniami. Możesz nagrać do 40 minut wideo 4K z pamięcią 32 GB i do 80 minut z 64 GB.

Torby do noszenia

Wielu pilotów nosi swój dron wszędzie, gdzie się udają, aby nigdy nie stracić szansy na lot. Jeśli jesteś jednym z nich, możesz mieć takie same obawy – np. Zadrapania, nierówności i obicia podczas transportu. Chcesz mieć pewność, że Twój dron pozostanie bezpieczny? Specjalnie zaprojektowany plecak jest idealnym rozwiązaniem. Dzięki niemu możesz bezpiecznie przenosić drona i wszystkie jego akcesoria; niektóre mogą również pomieścić laptopa – wszystkie zaprojektowane z myślą o wydajności, praktyczności, trwałości i komforcie.

Leave a Reply