Bezzałogowe drony to militaria przyszłości

Bezzałogowe drony już dzisiaj z powodzeniem wykorzystuje się w wielu armiach świata. Dron sterowany z ziemi może być doskonałym narzędziem obrony i ataku. Wydaje się, że drony to idealne maszyny, które z powodzeniem zastąpią śmigłowce i helikoptery. Oby tylko nigdy na świecie nie było okazji sprawdzenia tego, jaką drony mają zdolność bojową. Na pewno jednak nie da się uniknąć wykorzystania dronów przez wojsko czy policję. Drony mogą być też wykorzystywane do czynności zwiadowczych.

Dron może być nawet niewidoczny

Nad dronami wykorzystywanymi w armiach i wojsku pracują najlepsi inżynierowie na całym świecie. Spektrum ich wykorzystywania jest tak ogromny, że mogą posłużyć właściwie do wszystkiego. Ich największą zaletą jest oczywiście to, że pilotuje się je zdalnie. W warunkach wojennych nie trzeba więc ryzykować życiem i zdrowiem ludzi. Dron można pilotować na odległość. Przy czym drony wykorzystywane do działań wojennych mają o wiele większy zasięg od dronów do użytku komercyjnego. Obecnie opracowywana jest technologia, która pozwoli stać się dronom niewidocznymi dla przeciwnika. Badania są zaawansowane i już nie jeden dron okazał się działającym prototypem w tym zakresie. Niewidoczne drony to możliwości, jakie jeszcze do niedawna wydawały się być nieosiągalne a dzisiaj te możliwości się urzeczywistniają.

Drony wojskowe to gigantyczne pieniądze

Oczywiście drony wojskowe to ogromne maszyny o rozmiarach samolotów. Koszty ich produkcji to miliony dolarów, ale to mniejsza część kosztów tej technologii obronnej. Najwięcej pieniędzy pochłaniają badania naukowe pozwalające opracować nowe technologie produkcji tych maszyn. Dron bojowy to koszty idące w setki tysięcy dolarów. To ogromne pieniądze, na które mogą sobie pozwolić tylko najbogatsze armie świata. Dlatego każdy kraj chciałby mieć opatentowaną swoją własną technologię ich produkcji. Drony są dzisiaj wykorzystywane w armiach do celów zwiadowczych i szkoleniowych. Ale kto wie, czy za kilka lat nie będzie tak, że dron będzie podstawową maszyną latającą w wielu krajach.

Leave a Reply