Dron z kamerą HD

Drony nie są już nowością dla entuzjastów RC; jest to dla ciebie latający aparat. Ale jaki jest najlepszy dron dla Twoich potrzeb fotograficznych?

Kiedy myślisz o dronie, prawie na pewno myślisz o quadkopterze lub multikopterze – z czterema lub więcej śmigłami zapewniającymi pionowe podnoszenie z każdego rogu i procesor pokładowy, który utrzymuje maszynę na szerokim poziomie.

Mogą się one poruszać z zaskakującą prędkością po prostu pochylając się lekko od poziomu, aby niewielka część energii podpory była skierowana na boki. Zbudowała się cała społeczność zawodników, którzy naprawdę popychają to do granic możliwości, ale większość z nas może uzyskać o wiele więcej z “helikoptera” z wbudowanym aparatem.

Biorąc pod uwagę, że branża fotograficzna nie wyrosła całkowicie ze statywu w ciągu 200 lat, co miało miejsce, jakie wyzwania – i jakie nagrody – niesie ze sobą przeniesienie aparatu w powietrze? Oczywistym jest możliwość fotografowania z dowolnego miejsca i uzyskania dowolnego kąta obiektu.

Należy pamiętać o niektórych funkcjach, zwłaszcza w porównaniu z zakupem zwykłego aparatu. Prawdopodobnie będziesz musiał zaakceptować mniejszy rozmiar czujnika i brak obiektywu zmiennoogniskowego; mniej szkła oznacza mniejszą wagę – niezbędny kompromis w czasie lotu. Wibracje to także ogromny problem; Szybko obracające się podpory i nagłe ruchy nie są idealne dla fotografii nieruchomej lub wideo. Środkiem kontroli jest ograniczony zasięg Wi-Fi w telefonie lub oddzielny kontroler wykorzystujący częstotliwość radiową (ale prawdopodobnie także twój telefon, aby oglądać wideo na żywo).

Oprócz podstaw producenci dronów starają się automatycznie zwalczać ryzyko kolizji z czujnikami – częściowo po to, by pomóc, ale także aby uniknąć krytyki ze strony organów zarządzających, które są zrozumiałe, że chcą uniknąć poważnego wypadku.

Leave a Reply