Drony wyścigowe

Czym są drony wyścigowe?

Dron wyścigowy to mały bezzałogowy statek powietrzny (UAV), który został specjalnie skonstruowany, aby konkurować w wyścigach FPV (widok z perspektywy pierwszej osoby) organizowanych w większości dużych miast na całym świecie. 

UWAGA: Drony wyścigowe nie są takie same jak drony kamery, takie jak Phantom 4 Pro. Drony z aparatem, takie jak Phantom, latają wolno i nisko, a ich zadaniem jest rejestrowanie wysokiej jakości filmów z konkursów surfingu, nieruchomości i krajobrazów. Aparat quadkoptera wyścigowego nie może tego zrobić.

Co to jest drone racing?

Termin Drone Racing oznacza nowy rodzaj sportów motorowych skierowanych do młodego pokolenia.

Podczas wyścigu wyzwaniem jest opanowanie kursu z własnym kwadrokopterem, który oferuje szykany z różnych naturalnych i sztucznych przeszkód. Celem jest ukończenie wyścigu jako pierwszy. Wyścigi dronów są możliwe w różnych formatach:

W wyścigach Time Trial piloci są sami na torze. Dopiero pod koniec wyścigu są czasy wyścigu w porównaniu z pilotami. Niektóre wyścigi są bardziej wypełnione akcją, z dwoma lub więcej dronami na torze. Celem jest być pierwszym, który ukończy 100-metrowy kurs. W Rotocrossie kilka dronów przelatuje przez tor, który jest również używany w wyścigach czasu. Tutaj również wygrywa pilot, którego dron pierwszy dotrze do mety.

A jak wygląda wyścig dronów? Piloci siedzą obok siebie na scenie w swoim „kokpicie” i noszą gogle FPV, aby latać przez tor z perspektywy ich dronów, dzięki czemu dron jest sterowany pilotem. Światła LED w różnych kolorach są dołączone do kwadrokopterów, dzięki czemu widzowie mogą śledzić, który pilot należy do którego drona. Od początku do końca są różne bramy i naturalne przeszkody, które tworzą trójwymiarowy tor wyścigowy. Ze względu na często wysokie prędkości (maksymalna prędkość wynosi ponad 160 km / h) i wysokie przyspieszenie od 0 do 100 km / h wypadki są często nieuniknione.

Leave a Reply