Gogle FPV

Gogle FPV są jedną z najważniejszych rzeczy, jeśli chodzi o doświadczenie FPV, ponieważ używasz pary gogli, aby zobaczyć, co widzi twój quadkopter. Tak jak większość rzeczy w tym hobby, tylko dlatego, że coś jest drogie, nie znaczy ze robi wszystko najlepiej.

Gogle Drone FPV to przenośne ekrany, które nosi się na twarzy, aby pilot FPV mógł oglądać wideo na żywo z quadkoptera FPV. Są dostępne w różnych rozmiarach, z różnymi funkcjami i pasują do każdego budżetu. Ponieważ gogle FPV są jednym z podstawowych urządzeń, których używasz do latania swoim dronem FPV, jest to urządzenie, które dosłownie teleportuje cię do twojego quadkoptera.

Jak działają gogle FPV?
Aby zrozumieć FPV, najłatwiejszą analogią jest myślenie o tym, jak działa telewizja, ponieważ jest prawie taka sama, tylko na znacznie mniejszą skalę. Twój dron ma na sobie kamerę, która przechwytuje wideo. Sygnał ten jest wysyłany do nadajnika wideo, który transmituje sygnał bezprzewodowo (jak w studiu telewizyjnym). Okulary FPV na quadkopterze są jak telewizor, który odbiera sygnał. Aby być konkretnym, odbiornik wideo odbierze sygnał i wyświetli go na ekranie wewnątrz gogli. Większość gogli FPV ma zintegrowany odbiornik wideo lub ma możliwość podłączenia jednego przez wnękę modułową. Wiele gogli ma również wejście wideo połączone kablem AV lub HDMI, dzięki czemu można je właściwie podłączyć do telewizora lub komputera, aby oglądać telewizję lub mieć wciągające wrażenia podczas gry na symulatorze FPV.

Gogle FPV prawdopodobnie mają najszerszy zakres cen w hobby FPV. Możesz uzyskać podstawowy monitor za jedyne 150zl , dla poczatkujacych. Z drugiej strony, najlepszy zestaw słuchawkowy FPV może kosztować nawet 2000zl. Ponieważ nosisz okulary FPV, wypadek ich nie zniszczy.

Leave a Reply